Results 2020

Results on Time Team: 
To consult the results per race, per event or per countryand visualize the race profiles on graphics, CLICK HERE

Back to the list of events

Indiv 30-39 ans Homme/Man 500

Place Name Country age Structure 500 1000 1500 2000 Finish
1 RACKSTRAW David Indiv 01:17,4 (47) 01:17,4
2 LEQUY Jordan Lyon CA 01:18,0 (46) 01:18,0
3 FERNANDEZ DIEZ Alberto Espa–a 01:18,1 (42) 01:18,1
4 COIA Rudy AVIRON EVIAN 01:18,3 (39) 01:18,3
5 BENAVENTE MIANA Moises IT Unlimited Power 01:18,4 (54) 01:18,4
6 CONDEMI Maxime Sete Av 01:18,7 (48) 01:18,7
7 REVERCHON RŽmi AM Joinville 01:19,1 (46) 01:19,1
7 STRACHAN Robert Strachan HFN 01:19,1 (41) 01:19,1
9 FOULONNEAU Vincent Indiv 01:19,6 (44) 01:19,6
10 JACKMAN Tom Royal Air Force 01:19,7 (48) 01:19,7
11 DEGAT-CHATEAU StŽphane Indiv 01:19,9 (48) 01:19,9
12 AUGUSTO Jean Philippe Indiv 01:20,0 (45) 01:20,0
13 RONDEAU Benjamin Verdun CN 01:20,2 (46) 01:20,2
14 SANDS David Red Line Rowers 01:20,5 (43) 01:20,5
14 VAIT Indrek Estonia 01:20,5 (45) 01:20,5
16 STEELS Brett British Army 1 01:20,6 (40) 01:20,6
17 GIOUPIS Georgios Coast Rowing Team 01:20,8 (42) 01:20,8
18 CORTéS Samy Indiv 01:21,1 (50) 01:21,1
19 PERROT Sylvere Club 76 Licencies I Individuelle 01:21,4 (43) 01:21,4
20 MELSON Jon Indiv 01:21,5 (45) 01:21,5
21 DUPETY Hugo Encouragement-SESN 01:21,8 (48) 01:21,8
22 SAVAGE Paul Royal Air Force 01:23,0 (51) 01:23,0
23 HUNTLY-GORDON Chris Chris HUNTLY-GORDON 01:23,5 (40) 01:23,5
24 REMMERS Maiko-Benedikt Polizei Niedersachsen 01:24,0 (46) 01:24,0
25 LAVOINE Antoine Crossfit Louvre 01:24,1 (37) 01:24,1
26 MIRALLES Gabriel Perpignan Av 66 01:24,3 (50) 01:24,3
28 DUGGAN David Kilmacsimon Rowing Club 01:25,1 (47) 01:25,1
30 TETARD Bruno Indiv 01:25,2 (39) 01:25,2
31 BEAUGER David ST JEAN D ILLAC JRI 01:25,4 (54) 01:25,4
32 MICHELET Quentin Club Nautique Creusotin 01:25,5 (46) 01:25,5
33 GIROD Maxime LE MANS SA 01:25,6 (43) 01:25,6
33 AUBRY Florent Indiv 01:25,6 (42) 01:25,6
36 HOUSSET Pierre-Edouard Beaucaire Av 01:26,0 (44) 01:26,0
37 WELCH Phil British Army 01:26,3 (43) 01:26,3
39 POLLOCK Scott British Army 1 01:26,5 (40) 01:26,5
40 DETEMMERMAN Jody Stive 01:26,6 (39) 01:26,6
40 BOUSQUET Mickael Brive CSN 01:26,6 (44) 01:26,6
43 SCOTT Kevin CAP Marara Tahiti 01:27,2 (45) 01:27,2
43 MARCHIONINI Thomas Rennes SR 01:27,2 (43) 01:27,2
45 INGARGIOLA Gianluca Canottieri Telimar 01:27,3 (45) 01:27,3
46 BOUYRELOU Lloyd ST JEAN D ILLAC JRI 01:27,5 (47) 01:27,5
48 BENGTSSON Morgan Landskrona Roddklubb 01:27,6 (36) 01:27,6
49 MERCIER Jean Joinville AMJ 01:27,7 (44) 01:27,7
50 BLEUSE Thomas Niort AC 01:27,8 (48) 01:27,8
53 ELISSALDE Mathieu PEYREHORADE CCG 01:28,2 (46) 01:28,2
53 RATSIMBAZAFY Michael Incept 01:28,2 (35) 01:28,2
55 GONCALVES David Niort AC 01:28,4 (47) 01:28,4
56 LOVY Julien ST JEAN D ILLAC JRI 01:28,5 (39) 01:28,5
57 TROPEE Aurelien ST JEAN D ILLAC JRI 01:28,6 (39) 01:28,6
59 CHAOUACHI Wahid TNV Pentathlon Moderne 01:28,9 (32) 01:28,9
61 CARMONA Clement Evian CA 01:29,5 (39) 01:29,5
66 BRUMAULD Charles Charles BRUMAULD 01:38,4 () 01:38,4
67 RUTZ Olivier L'Arne Crossfit Senart 01:31,9 (44) 01:31,9
70 HOMMAND Nicolas Episod 01:32,9 (39) 01:32,9
74 ERB Aurelien Armentieres CLL 01:34,4 (48) 01:34,4
76 SEGATTA Michele Prosport Trento Italy 01:34,8 (37) 01:34,8
77 PIERRE Damien Incept 01:35,0 (36) 01:35,0
78 MORLAAS-COURTIES Pascal Butry sur Oise VOA 01:35,2 (32) 01:35,2
81 SMYTH Alan Indiv 01:38,1 (43) 01:38,1
82 WULLER Regis NANCY SN 01:38,3 (35) 01:38,3
84 PERIER Sebastien La Seyne sur Mer Av 01:39,1 (35) 01:39,1
86 DAUTREVAUX Thibault Transpi 02:07,9 (31) 02:07,9

Event sponsors