Results 2020

Results on Time Team: 
To consult the results per race, per event or per countryand visualize the race profiles on graphics, CLICK HERE

Back to the list of events

Indiv Sénior Homme/Man Jambes, tronc et bras - handicap mental 1000

Place Name Country age Structure 500 1000 1500 2000 Finish
1 COQUEUGNIOT Florent Orleans-Olivet AC 4 01:36,7 (38) 03:13,5 (37) 03:13,5
2 TOUCHAGUES Damien Rouen CNA 01:32,4 (31) 03:14,6 (30) 03:14,6
3 KOLLIALIS Etienne Le Havre SHA 1 01:33,3 (37) 03:16,8 (34) 03:16,8
4 GERONDE Steven Charleville Mezieres CN 01:38,1 (34) 03:20,7 (33) 03:20,7
5 KLEINE-UTHMANN Thomas Concept 2 Team Germany 01:39,5 (33) 03:23,7 (32) 03:23,7
6 TOTH Balazs Hungary 01:42,0 (39) 03:24,4 (38) 03:24,4
7 HAMZAOUI Omar Le Havre SHA 2 01:40,7 (36) 03:28,9 (38) 03:28,9
8 OKALA Francis Orleans-Olivet AC 1 01:44,8 (42) 03:32,5 (37) 03:32,5
9 DENIS-GOBRON Sullyvan Dieppe CN 1 01:47,1 (34) 03:33,8 (35) 03:33,8
10 BLOUIN Alexis Le Havre SHA 3 01:42,2 (35) 03:33,9 (32) 03:33,9
11 HEITZ Theo Erstein ACP 01:42,4 (40) 03:39,3 (36) 03:39,3
12 KHELIFI Allan Corbeil ASCE 91 01:50,9 (35) 03:53,0 (31) 03:53,0
13 BOUHARID Jawad Marseille AAS 1 01:47,4 (40) 03:53,8 (35) 03:53,8
14 SEDAROS ThŽodore Boulogne 92 1 01:54,6 (32) 03:54,0 (31) 03:54,0
15 PLOUARD Sebastien Dieppe CN 3 01:57,2 (39) 03:54,9 (36) 03:54,9
16 DOIT Thomas Boulogne 92 2 01:52,5 (33) 03:58,2 (32) 03:58,2
17 PRIOUX Eric Reims CNRR 3 01:53,2 (41) 04:02,4 (36) 04:02,4
18 DI GIULIO Jimmy Orleans-Olivet AC 3 01:54,7 (39) 04:03,2 (37) 04:03,2
19 TETU Valentin Orleans-Olivet AC 2 02:01,4 (35) 04:04,7 (35) 04:04,7
20 CLAPPE Leo Tain-Tournon SN 02:01,0 (34) 04:06,9 (32) 04:06,9
21 ZEMMOUCHI Hotman Marseille AAS 2 01:58,2 (35) 04:12,4 (27) 04:12,4
22 LATOUR Guillaume Marseille AAS 4 01:56,8 (43) 04:13,0 (39) 04:13,0
23 LOREC Dylan Marignane CMS 5 02:00,2 (30) 04:13,3 (32) 04:13,3
24 GABRIEL JŽr™me Boulogne 92 3 01:59,0 (38) 04:14,6 (37) 04:14,6
26 VANDENHENDE Christophe Dieppe CN 4 02:02,5 (41) 04:15,5 (37) 04:15,5
27 HEMY Theo Marignane CMS 1 02:02,2 (37) 04:15,9 (35) 04:15,9
28 AVRILLON Fabrice Reims CNRR 2 02:04,8 (38) 04:16,6 (34) 04:16,6
30 PELLERANO Jean Baptiste Marseille AAS 3 02:00,9 (50) 04:17,1 (48) 04:17,1
31 GUEUDIN Cedric Dieppe CN 2 01:59,2 (41) 04:18,1 (38) 04:18,1
32 DULIN Fabien Reims CNRR 1 02:00,7 (33) 04:18,4 (30) 04:18,4
33 PAJOT David Dieppe CN 5 02:00,6 (44) 04:22,7 (37) 04:22,7
35 MERRE Nathan Marignane CMS 6 02:02,8 (41) 04:26,0 (35) 04:26,0
36 PAJOT Fabien Dieppe CN 6 02:13,0 (42) 04:27,1 (40) 04:27,1
37 ISOARDI Pierre.laurent Marignane CMS 4 02:12,5 (42) 04:39,0 (40) 04:39,0
38 MOUILLARD David Dieppe CN 8 02:10,4 (47) 04:39,6 (43) 04:39,6
39 VILLAIN Edgar Reims CNRR 4 02:12,7 (46) 04:41,5 (42) 04:41,5
41 MACCOU Benoit Boulogne 92 6 02:12,7 (42) 04:44,6 (40) 04:44,6
42 VALENTE Kevin Marignane CMS 2 02:17,4 (38) 04:52,8 (33) 04:52,8
43 PIERRE Iwan Boulogne 92 5 02:22,3 (37) 04:56,2 (37) 04:56,2
44 HARDEL Romain Dieppe CN 7 02:23,8 (36) 05:00,5 (34) 05:00,5
45 NOEL ƒtienne Boulogne 92 4 02:24,1 (38) 05:01,2 (37) 05:01,2
46 SALHI Mohamed Marignane CMS 3 02:16,2 (39) 05:04,2 (31) 05:04,2
49 MACHIN Gabriel Paris US Metro 02:47,4 (33) 05:29,9 (32) 05:29,9
53 BOUGHANEMI Ilian Marignane CMS 7 03:08,9 (38) 06:20,4 (36) 06:20,4

Event sponsors