Results 2020

Results on Time Team: 
To consult the results per race, per event or per countryand visualize the race profiles on graphics, CLICK HERE

Back to the list of events

Indiv 17-18 ans Femme/Woman 2000

Place Name Country age Structure 500 1000 1500 2000 Finish
1 F…STER Alexandra Concept 2 Team Germany 01:43,6 (33) 03:27,3 (31) 05:10,7 (31) 06:51,3 (36) 06:51,3
2 CANIARD Lou-Anne Sedan Av 01:41,8 (34) 03:25,7 (32) 05:09,6 (33) 06:51,8 (34) 06:51,8
3 USTIUZHANINA Kateryna Ukraine 1 01:46,3 (32) 03:32,0 (31) 05:17,0 (31) 06:57,1 (34) 06:57,1
4 ARAFA Tassneem Alex Tidal Wave 01:42,4 (36) 03:26,6 (33) 05:11,3 (33) 07:01,8 (35) 07:01,8
5 BOTEZATU Ruxandra Nice CN 1 01:43,6 (33) 03:29,4 (31) 05:16,7 (31) 07:07,2 (31) 07:07,2
6 VILBASTE Kadri Estonia 2 01:43,5 (32) 03:31,0 (30) 05:19,3 (30) 07:07,6 (31) 07:07,6
7 BETTINA Siska Arrabona Rowing Club 01:46,3 (33) 03:34,8 (31) 05:24,0 (31) 07:13,1 (31) 07:13,1
8 USTIUZHANINA Anastasiia Ukraine 01:47,0 (31) 03:35,3 (28) 05:25,2 (27) 07:16,0 (28) 07:16,0
10 DECOCK Lou Compiegne SN 01:49,9 (36) 03:39,5 (35) 05:29,6 (35) 07:17,9 (37) 07:17,9
11 CORNUT DANJOU Josephine Libourne CN 2 01:48,3 (33) 03:37,9 (31) 05:28,3 (30) 07:18,5 (33) 07:18,5
12 PAGEAUX Meg Toulouse A 01:48,8 (34) 03:38,1 (32) 05:28,0 (33) 07:19,2 (31) 07:19,2
13 BOULORƒ Mo•ra Nantes CA 01:50,5 (33) 03:41,3 (31) 05:31,5 (32) 07:20,3 (32) 07:20,3
14 JARLOT Lucie Villefranche AUN 1 01:50,2 (35) 03:43,3 (33) 05:35,7 (31) 07:23,5 (37) 07:23,5
16 PORQUET Orlane Gravelines USA 01:47,6 (35) 03:38,9 (33) 05:32,3 (31) 07:23,8 (31) 07:23,8
19 ROUBIN Jeanne Dunkerque SP 2 01:49,2 (34) 03:41,0 (31) 05:35,1 (32) 07:29,4 (32) 07:29,4
20 JACOULET Zelie Annecy CN 1 01:50,9 (32) 03:44,3 (30) 05:38,2 (31) 07:30,8 (31) 07:30,8
21 BATHELLIER Maelle Orleans-Olivet AC 01:51,7 (31) 03:44,5 (30) 05:37,7 (30) 07:31,0 (29) 07:31,0
22 CHIAVINI Gaia Umbra Monaco SN 01:47,8 (36) 03:40,8 (32) 05:37,0 (31) 07:32,1 (31) 07:32,1
24 L€€NE Liisa-Marie Estonia 01:51,1 (32) 03:43,3 (32) 05:38,9 (31) 07:33,7 (31) 07:33,7
26 HERNANDEZ Ilona Libourne CN 1 01:50,4 (33) 03:43,1 (31) 05:38,0 (31) 07:34,4 (32) 07:34,4
27 MARILLER Eva Villefranche AUN 2 01:50,5 (33) 03:45,8 (30) 05:41,9 (30) 07:36,0 (29) 07:36,0
29 BEKKI Luna Perreux SN 01:54,2 (32) 03:50,1 (30) 05:44,6 (30) 07:36,3 (33) 07:36,3
31 AUBERT Amandine Dunkerque SP 3 01:52,2 (30) 03:46,2 (30) 05:41,7 (30) 07:37,3 (32) 07:37,3
32 GOESSENS Maya Compiegne SN 1 01:50,7 (37) 03:45,2 (34) 05:41,2 (34) 07:37,7 (38) 07:37,7
33 THIOLLIER Marie Villeneuve Av 2 01:52,2 (31) 03:45,6 (30) 05:41,9 (28) 07:38,3 (30) 07:38,3
34 ROLLIER Lou-Anne Annecy CN 2 01:54,1 (32) 03:49,0 (30) 05:44,5 (30) 07:38,4 (33) 07:38,4
38 BLONDEL Ines Ines BLONDEL 01:51,4 (34) 03:47,3 (33) 05:46,5 (32) 07:41,6 (32) 07:41,6
39 CLABORN Samantha OARS - Florida USA 01:49,4 (31) 03:44,9 (31) 05:45,2 (31) 07:42,2 (34) 07:42,2
41 PAGES Marie Villeneuve Av 1 01:51,8 (33) 03:48,5 (29) 05:45,6 (30) 07:43,2 (32) 07:43,2
42 SERIN Isaure CAP Marara Tahiti 01:55,0 (33) 03:51,4 (30) 05:49,0 (28) 07:44,3 (30) 07:44,3
47 DESPRES Juliette Melun CN 01:55,3 (32) 03:52,7 (32) 05:51,5 (31) 07:49,2 (34) 07:49,2
48 HARANG Ilona Nice CN 2 01:51,7 (34) 03:49,5 (33) 05:49,6 (31) 07:50,1 (31) 07:50,1
49 EON Julie Le Creusot CN 01:54,6 (32) 03:53,9 (30) 05:53,7 (30) 07:52,2 (33) 07:52,2
50 CECCHIN Pauline Pont a Mousson SN 01:54,7 (33) 03:54,5 (31) 05:55,1 (30) 07:53,2 (34) 07:53,2
51 SCHARFF Louise Mittersheim US 1 01:55,9 (31) 03:57,2 (28) 05:58,7 (29) 07:58,1 (28) 07:58,1
52 CHAILLOU Marie Annecy CN 3 01:56,9 (32) 03:56,9 (31) 05:59,2 (31) 08:00,4 (35) 08:00,4
53 HEURLIER Amandine Saint Quentin Av 1 01:57,0 (34) 03:59,3 (30) 06:03,6 (31) 08:01,2 (34) 08:01,2
54 JUDALET ElŽa Champigny sur Marne RS 01:57,7 (33) 03:58,3 (31) 06:01,3 (32) 08:03,2 (34) 08:03,2
55 PACCHIODO Alexandra AUNL 01:57,4 (33) 03:58,2 (31) 06:00,4 (29) 08:06,2 (29) 08:06,2
57 HAMMEL Juliette Annecy le Vieux CS 02:02,2 (29) 04:05,9 (28) 06:10,1 (28) 08:09,3 (33) 08:09,3
58 FOURNIER Claire Annecy CN 4 01:57,7 (31) 04:01,9 (26) 06:07,2 (26) 08:11,0 (26) 08:11,0
60 GIACONIA Chiara Nice CN 3 02:01,8 (33) 04:05,3 (31) 06:09,6 (31) 08:14,2 (32) 08:14,2
67 CHRETIEN Flavie Creil ENO 02:10,8 (30) 04:27,4 (30) 06:45,3 (30) 09:01,9 (32) 09:01,9
70 FOUGERE Lorine Mittersheim US 2 02:10,5 (29) 04:30,2 (29) 06:54,0 (30) 09:12,0 (30) 09:12,0
71 FISSEAU Laura Mittersheim US 3 02:16,2 (27) 04:39,0 (26) 07:03,3 (29) 09:23,9 (32) 09:23,9

Event sponsors