The races

World Indoor Rowing Championships

Back to the list of events

Relais/Relay Sénior Mixte minimum 1H/1F 1M/1W 8x250

Race n°46 - 18:25

Participant Structure N° rower
MANTEAUX Claire-Lucie
PESON Marie Alice
HERY Jean-Baptiste
DELION Lauriane
Montargis AC 49
RUS Raida
ANGLIONIN Emeric
PAUL Patrice
MOUKOURI-BEMA Marie-Soline
Team Episod Squad 50
GALLAND Yannick
DE LA ASUNCION Judith
PFANNER Yvonne
BASTIAN Stephanie
Strasbourg RC 51
FAUVEL Thierry
BRIQUER Patricia Le
DESNOS Veronique
GLINCHE Beatrice
Saint-Malo Sports Loisirs 52
LAVERCIER Martin
BERRY Charlotte
ROUBINET Pierre
MASSIDA Romain
Team Martin 53
HAMMOUDI Rachid
HANDLER GrŽgory
CAZENEUVE Charline
GOMIS Thierry
Team Rachid 54
CAMARA Souleymane
MAREIGNER Christelle
BESNARD Maxime
COCHE Guillaume
Team Souley 55
BERTHOIS Jacques
QUERE Laetitia
GUEVEL Marie-Noelle
VELLY Jean-Francois
Plougonvelin / l'Odet 56
LEFEUVRE Jimmy
DUCROCQ Alexis
ROUSSEAU Amandine
BUREL SŽbastien
Team Jimmy 57
DELABRE Harold
CHEVALIER Pierre
PUJOL Claire
PASSAGLIA Guillaume
Team Harold 58
LANGLAIS Guillaume
ROULLIN FrŽdŽric
BOULET Jean-Eudes
DURANTEAU Marie
Team Guillaume 59
KOELF Ange
HELME JŽrŽmy
MANNAI Jihen
BOURAOUI KharŽ-Ddine
Episod - Team Ange 60
AUFFRET Maxime
GUILHEMPEY SŽbastien
SUREDA Fred
LACOMBE Sarah
Team Maxime 61
HAUBTMANN Anastasia
MAZERAT Benoit
VERET Alexandre
INFANTE-MONTFORT Ennio
Team Episod 62

Race n°47 - 18:45

Participant Structure N° rower
LEONARD Pierre Louis
DE VILLENEUVE Constance
TOURTEAUX Jade
HALEPIAN Thibault
Halep 1
WHITEHOUSE Megan
DE BLANPRE Victor
LAMOTTE-PAULET Pablo
ALARDET Gabriel
France CN 10
MAGDI Ahmed
ELKOMATY Sherif
ZOHAIRY Asmaa Al
HASSAN Ali
ScullnBlades Rowing 11
GIRAUD Lucie
STERN Sebastien
LELONG Gael
COUBEL Remy
St Jean d Illac JRI/Lagny SN/Boulogne 92 12
FOURNIER Anne
FAR Mateo
THOMAS Reynald
LAOUITI Houssem
Valence Av 13
COLSON Valentin
DESPRES Julien
LAMARQUE Lou
DUPETY Hugo
Viticole Club de France 14
NOURY Jean
ZEMAN Ondra
D'AGATA Pierre
DURET Lea
Grenoble Av 15
KARLSEN Ole Kristian
MUEHLE Anna
WILDE Ian
SCOTT David
Sub 7 IRC - Team 1 16
LANDSEM Haavard Romstad
EDVARDSEN Lasse
JACOBSEN Anders Meskestad
DRAMSDAHL Lillian
Team Norway 17
BARATIN Benoit
NOUGAREDE Antoine
LEQUY Jordan
VERBURGH Marleen
Lyon CA 18
COIA Rudy
ROUSSY Simon
PELLEGRINO Cindy
ROCHAT Paul
Evian CA 19
GARRIVIER Christophe
APARD Florent
LAFARGE Clemence
SERRAILLE Romain
Roanne-le Coteau Av 2
MERCIER Meredithe
TAMI Antoine
MATZ Vincent
CONDEMI Maxime
Sete Av 1 20
VAIN Chloe
CLET FEURAY Matheo
DESJARDINS Stephano
LAUDE Geoffrey
Dieppe CN 21
RUBAN Raphael
ALFRED Edwige
KOWAL Frederic
CLAVIER Arnaud
Team 22
PELLIER Manon
MOSCATELLO Florian
LEVASSEUR Alec
HOUSSET Pierre-Edouard
Beaucaire Av 23
GEOFFROY Camille
VIANDIER Julien
BRISSON Marc
BRISSON Liam
Compiegne SN 2 24
HUMBERT Lola
BRESSON LAVIGNE Patrick
MARCOS Thomas
AMEYE Alban
Meyzieu Av 25
CHARLOT Laurent
MESLET Anthony
BROTHIER Damien
MAINGOT ChloŽ
Sete Av 3 26
SCOTT Kevin
VOIRIN Benjamin
ALBOUY Matthieu
SERIN Isaure
CAP Marara Tahiti 2 27
MAURIN Elise
BERNARD Caroline
DEMARS Patrick
BERNARD Jean-David
Melun CN 28
GUERILLON Anne Laure
MARCHIONINI Thomas
LETE Hugo
CLEAR Una
Rennes SR 29
TERISSE Nicolas
VAUCHE Lucie
BROSSEAU Laurent
LE MOEL Christian
Compiegne SN 1 3
SCHLERNITZAUER Anna
EVANNO Alexys
GUILMIN Titouan
DAUSSET Matthieu
La Seyne sur Mer Av 1 30
BOURHIS CALLEC Thecle
AILLET Hugo
PENVEN Paul
DUMERCHAT Kyrill
Gouet AC 2 31
LAGARDE Jean Michel
LAGARDE Caroline
LAGARDE Julie
LAGARDE Gauthier
Toulouse A 32
FAUCHEUR Marielle
BOUCHERON SEGUIN Claire
BINANT Franck
RENOUX Alain
Angouleme AC 33
BOSQUET Gilles
LARMANDE VŽronique
PESTOURIE Marion
DURUPT Vincent
AIA 2 34
HOCDE Yves
DUCOURET Jennifer
DURUPT Xavier
EZRATTI Vincent
AIA 1 35
GENERAT Christophe
GORGUET Olivier
DONVAL Aurelie
NILUSMAS Philippe
Perreux SN 4 36
TENENTE Fabian
HUBERT Benoit
BACON Benoit
SAFINIA NAINI Corinne
Perreux SN 3 37
FARELLE Mathieu
GLƒONNEC Tifenn
BREMER Jean-Pierre
VANDENBERGHE Christian
LIFA - Ligue ële-de-France "Avengers" 38
LE PAGE Gabriel
ROIDOT Hugo
TORRE Ilona
LESCIEUX Nolan
Roanne-le Coteau Av 1 39
FLEURANT Kelio
MAHE Morgane
ANDRIEUX Guirec
COATANROCH Franois
Gouet AC 1 4
HOCDE Stephanie
HUMEAU Bertrand
MER-APPERE Stephane
GENEVAISE Cedric
Perreux SN 1 40
POTTIER Marion
BERNOT Thierry
NKOA Michael Mveng
PIERRE Damien
Team Incept 2 41
JENNEVIN Romaric
GREGUOR Nicolas
LECTURE Emmanuel
HEINRICH Marie
Belfort SR 2 42
DESMET Audrey
DERBY Ingrid
TROUVE Romuald
DUPUIS Micka‘l
Ecole Nationale des Sous-Officiers d'Active 43
DA COSTA Jose
OBRIST Frederic
GALMICHE Florian
NANN Emilie
Belfort SR 1 44
ISENMANN David
SAPRIEL Elise
BOIVIN Gaelle
SCHIR Sebastien
Strasbourg RC 45
BEGOUT Marie Guylaine
PARRINELLO Clement
PERIER Sebastien
EPAILLY Olivier
La Seyne sur Mer Av 2 46
SARUCO Alice
NGUYEN-VAN Christophe
ROY Jules
NAMOUCHI Selmen
La Seyne sur Mer Av 3 47
DUHOO Bernard
LESCIEUX Lola
LASTAPIS Mathieu
ERB Aurelien
Armentieres CLL 48
WINTER Jean Christophe
BALANA Carlos
REDOUTƒ Remi
SAUTEL Agnes
CAP Marara Tahiti 1 49
RICHARDSON Helen
DREW Claire
GREENAN Jack
BLYTHE Tom
Royal Navy Mixed 5
LAURET Marlene
LEROY Jason
AKAB Younes
CASARUBBIA Mike
La Seyne sur Mer Av 5 50
ROLANDONE Juliette
DELVAL Luca
CHATAIGNIER Remi
ANIC Ivan
La Seyne sur Mer Av 4 51
SAVONA Emmie
BARONI Thomas
MORNET Sandrine
SAVONA Cedric
La Seyne sur Mer Av 6 52
DEWASMES Eliot
LAFARGE Amandine
CHAMPIER Justin
CHAMPIER Juline
ROANNE-LE COTEAU AV 53
BERTHEUIL Matthieu
ROUYER Sylvain
GOICHOT Charles-Andre
MAGNAC Laura
Ablon sur Seine CN 54
CANIARD Lou-Anne
GUENIOT Sophie
KUKULJAN Iris
AVERLANT Simon
Sedan Av 55
RODRIGUES Eva
MENASRIA Djamel
RATSIMBAZAFY Michael
MEZIERES Richard
Team Incept 1 56
POLLOCK Scott
LUCAS Scott
DARWIN Mollie
TOVEY Jilly
British Army 57
VAZ Jean Baptiste
LAROCHE Tina
MOTHET Maxime
VADON Mathieu
Roanne-le Coteau Av 58
FERNANDEZ-SCHULTE Christelle
NOSBAUM Henri
TOLLARD Anne
IMBERT Charles
AIA 5 59
DOHERTY Kevin
KLABENESOVA Petra
HAYES Niamh
DUGGAN David
Ireland 6
BONNEFOUX Melanie
POUSSY Stephane
HUMBERT Sylvain
LOZACHMEUR Florence
Perreux SN 2 60
LOUVET Thierry
LOUVET Jean-Jacques
DIMICH-LOUVET Sophie
DIMICH-LOUVET Nancy
BIG SKY Cowboys 61
RONDEAU Benjamin
COQUISART Lo•c
BUNIET Ga‘lle
DESLAVIERE Yvan
AIA 3 62
MASSEGLIA Denis
DANJOU Isabelle
MULOT Jean-Jacques
WEIL Roland
FFAviron 4 63
FARAASEN Malin
VON SCHENCK Magnus
SUNDSTROM Malin
BENGTSSON Morgan
Team SWEDEN 64
USTIUZHANINA Kateryna
USTIUZHANINA Anastasiia
ZAKHAROV Artem
KRISTENSEN Tobias Bork
Ukraine - Danish 7
ABDELLI Lina
CORTES Samy
PELTIER Pierre-Jean
VERHOEVEN Thibaut
Verdun CN 8
LE BRUCHEC Elea
EBRI Kim
PUECH Nathan
DALMON Maxime
Sete Av 2 9

Event sponsors