The races

World Indoor Rowing Championships

Back to the list of events

Indiv 50-54 ans Homme/Man 2000

Race n°26 - 10:10

Participant Structure N° rower
PROCOPIO Michele Indiv 1
MCMURTRY James NPA 10
THORSTENSON Peder United States 11
JULIAN Jeffrey Q-Power 12
BOURNE Tim The Gym 13
JENSEN Thomas Denmark 14
J†RGENSON Aivar Estonia 15
BENKO Andrew Indiv 16
LARKMAN Tony MAD Team Indoor Rowing Club 17
PALACIOS Jorge Club Universitario de Regatas-Perœ 18
NASH Paul Royal Navy 19
AXELSON Thomas Skullerud Sport Senter 2
LIOT David Manosque AC 20
GUNLEIFSEN Leif Skullerud sport senter 21
MATTHEWS Warren Sub 7 IRC 22
SANDERSON Paul Sub 7 23
CHAUSSON Christophe Villefranche AUN 24
GORGUET Olivier Perreux SN 1 25
HEILSBERG Peter Concept 2 Team Germany 26
EGE Eric Indiv 27
GISSEN Paul Indiv 28
DALSEM Wiecher SFC Kampen 29
WATSON Declan Lady Elizabeth Boat Club 3
BLANC Philippe Marmande Av 30
CHRIST Roderich Concept 2 Team Germany 1 31
RIJNEVELD Oscar Concept2 32
CAROLIN Jean-Claude Indiv 33
BRESSON Laurent Compiegne SN 34
RICHEUX Stephane GOUET AC 35
RUAMPS Jean Villeneuve Av 36
HUBERT Benoit Perreux SN 2 37
LEBON Marc ENCOURAGEMENT - SESN 38
FORBES Keith Get Fit Or Die Trying 39
D'HEM Christophe Dunkerque SP 4
KOPER Alexandre Nantes CLL Av 40
PIGOIS Olivier Indiv 41
RAGIONIERI Carlo Canottieri San Miniato 42
MAGNUS Kaeck Vaxholm RF, Sweden 43
WALPOLE Anthony Fitness Matters IRC 44
MEYER Jean-Christophe Reims CNRR 45
FARHI Emmanuel Hunebelle Musculation Clamart 46
LANEELLE Dominique Cherbourg Av 47
FEHLE Frank Virgin Active Aldersgate 48
GUILLARD Rodolphe Sevres VSN 49
ROUTIER-SCAPPUCCI Jean-Charles GRENOBLE AV 5
EPAILLY Olivier La Seyne sur Mer Av 50
DE BRUYN Gert Indiv 51
DOMINA Salvatore Ippolife 6
BERTONE Bruno Hunebelle Musculation Clamart 65
HERRERA RUIZ Antonio Indoor Rowing Islas Baleares 66
SAISSET Henri Paris US Metro 2 67
BORRELLI Antonio MiniBase Pachino 68
DJEFFEL Pierre Strasbourg ISS 69
VALETTE Herve Port-Marly RC 7
NEWCOMBE Andy Royal Air Force 70
GALLAND Yannick Strasbourg RC 71
STRNAD Fabrice Enghien SN 72
MALINOWSKI Xavier A O Buc 73
VELLY Jean Francois QUIMPER CA 74
MACAREZ Pascal Saint Quentin Av 75
RAINA Serge MONTPITOL ACLL 76
LAMARRE Olivier Lagny SN 77
ELEZOVIC Milan RowElite 78
AHYI Jean-Paul Haute Seine SN 79
DOMERGUE Lucas Remes CROSSFIT 8
WAWRZYNIAK Daniel FLIZE AFPS 80
NONNENMACHER Thibaud Paris US Metro 1 81
MASRI Mohammed Marseille AAS 82
DESCOUBES Herve Mittersheim US 83
PRUCE Richard Sub 7 IRC 9

Race n°27 - 10:25

Participant Structure N° rower
GONCALVES Manuel A O Buc 1 74
GUERET Pascal SN Oise 2 8

Event sponsors