The races

World Indoor Rowing Championships

Back to the list of events

Indiv 40-49 ans Homme/Man 2000

Race n°28 - 10:40

Participant Structure N° rower
TROUVƒ Romuald Ecole Nationale des Sous-Officiers d'Active 65
COLIN Philippe Gerardmer AS 66
BERETTA Roberto Rowing Club BG Italy 67
MOORES David Forum Flyers 68
PADILLA Ricardo Britania-Remomexico 69
MCMORROW Patrick Indiv 70
DUPUIS Micka‘l Ecole Nationale des Sous-Officiers d'Active 71
THIRY Vincent Strasbourg RC 72
TOUBLANC Guillaume CHAMPIGNY SUR MARNE RS 73
LOMBET Patrice Team Invictus Games BELGIUM 74
MARIOT Nicolas Nantes CLL Av 75
DI NATALE Marco Iron fit 76
SILENZI Fabrizio Ippolife 77
CHAUVEAU Gabriel Indiv 78
VAN-OYCKE Marc Indiv 79
TENENTE CARVALHO Fabian Perreux SN 2 80
SROKE Sebastian Concept 2 Team Germany 1 81
ZUPPARDI Edoardo Prosport Trento Italy 82
BOUCROT Pascal BA 123 83
GUTIERREZ GONZALEZ Enrique Indoor Rowing Islas Baleares 1 84
SALOMONI Valerio Idart Mantova ITA 85
GIBERT Sebastien Champigny sur Marne RS 1 86
BASTIEN Frederic Mittersheim US 87
GUILLARD Fleuriot Didier BORDEAUX EN 88
BENOIT Emeric Lyon AUN 89
ROBERT Yannig Rennes SR 90
SOARDI Andrea I Leoni DI Brescia 91
ROCHEREAU Philippe Limmedia 92
SECHET Nicolas A O Buc 93
GIAIMO Filippo Iron fit 1 94
DELBOS Sebastien BERGERAC SN 95

Race n°29 - 11:00

Participant Structure N° rower
GREIG Barry Sub 7 IRC 1 1
KELLY David Q-power 10
DAVIES John MAD Team IRC 11
KOWAL Frederic Indiv 12
JONES Simon MAD Team IRC 1 13
SIELING Christian Concept 2 Team Germany 1 14
GARCêA DE PABLO Javi Viana ( Navarra) 15
WOLLENSCHLAEGER Luke South Africa 16
SHURMEI Pavel SUB 7 17
RUBAN Raphael St Jean d Illac JRI 1 18
SAXTON James Royal Air Force 19
HEIDUCZEK Daniel RVT Trier 2
SILVA Bruno Lemos Portugal 20
CRETIENT Romain LE MANS SA 21
HERON Christopher Indiv 22
HEBEL Davor Croatia 23
ROTH Ewen CrossFit GVA/Forum Flyers 24
MOSS Stewart Royal Navy 1 25
THOMSON James Royal Navy 1 26
JAUREGUI ECHEBERRIA Lorenzo Indiv 27
COUBEL Remy Indiv 28
CORCORAN Ryan Dalkey RC 29
BLYTHE Tom Royal Navy 1 3
GRONDIN Lilian Monaco SN 30
PICKETT Alex Royal Navy 1 31
DENNEVAULT David Tours ATM 1 32
DOHERTY Kevin O'Flaherty Fitness and Performance 33
GOUDET Olivier St Jean d Illac JRI 3 34
MILLET Jean Baptiste Perreux SN 1 35
HAAZ Stephan Auray AC 36
ALESSI Vincenzo Rowing team catania 37
ALLAIN Thierry GOUET AC 38
LEFRANC Emmanuel Champigny sur Marne RS 2 39
EVANS Martin Sub7 IRC 4
CHAUBRON Guillaume Episod 40
RODRIGUEZ Sebastien St Jean d Illac JRI 2 41
THOMAS Reynald Valence Av 2 42
CERESOLI Laurent AIA 43
CRETIENT David Melun CN 44
JANIN Arnaud BELLEY-VIRIGNIN ABHR 45
VIELLE Guillaume Reims CNRR 2 46
WILDE Ian Sub 7 IRC 47
MEURILLON Francois Valence Av 1 48
ARMSTRONG Gerald Royal Air Force 49
PLIACHYSTSIK Dzmitry Belarus 5
MONTAGNON Pierre ST JEAN D ILLAC JRI 50
GAUNT Steven Fitness Matters 51
PRADEL Sylvain Brive CSN 52
VIRION Joel ENCOURAGEMENT - SESN 53
SERMONAT Damien Chalon sur Saone CA 54
LUCAS Frank Indiv 55
DREMIERE Michel Dunkerque SP 56
COTTEN Andrew RowElite 57
ROBLES ALAMO Francisco Indoor Rowing Islas Baleares 1 58
STRIDDE Martin Concept 2 Team Germany 59
SANTERRE Vincent SETE AV 6
RUFFIN Bruno Indiv 60
CHAPUIS Eric Indiv 61
MAYBACH Joseph USA 62
JAN Emmanuel Garage Athlete 63
BUKHARI Syed Sib Tal Haider Islamabad Rowing Association 1 64
VAZQUEZ ZAMORANO Juan Jose Indoor Rowing Islas Baleares 65
INGIGNOLI Herve Indiv 66
BROWN Cameron USA 1 67
ROUIT Olivier Club de Musculation RŽmois 68
CHARVERIAT Alexis ST JEAN D ILLAC JRI 69
LELONG Gael Lagny SN 7
JOVER Juan Cesar IT Unlimited Power 70
ALIF Franky PJP 71
FELTEN Yohann Yo2X 72
CASARUBBIA Mike La Seyne sur Mer Av 1 73
DA COSTA Jose Belfort SR 1 74
VILLAR ADELA Francisco Javier Indoor Rowing Islas Baleares 1 75
DUNNE Alex Concept2 76
ROCA Vincent Indiv 77
VOUROS Panagiotis Coast Rowing Team 78
BRAY Nicolas Champigny sur Marne RS 3 79
CARTER Russell Mad Team IRC 8
FINNIGAN Simon Indiv 80
JARLOT Benoit Reims CNRR 1 81
ARNOULD StŽphane Aiguebelette ACL 82
HAQ Iftikhar Ul Islamabad Rowing Association 83
FOURNIER Romuald Meyzieu Av 84
JOHNE Dieter Thomas Concept 2 Team Germany 1 85
GREENAN Jack Royal Navy 86
OBRIST Frederic Belfort SR 2 87
RENAUD David Tours ATM 2 88
GUISEPPIN Jean-Philippe ASUL 89
DESLAVIERE Yvan Boulogne 92 9
GUEDE Bertrand France CN 90
MARTIN Vincent BERGERAC SN 91
RIBIERE Nicolas MONTPITOL ACLL 92
OSSENKEMPER Nicolas Ultraops 93
SIMONSEN Espen Skullerud Sportsenter 94
VERET Alexandre Episod 95
ANIC Ivan La Seyne sur Mer Av 2 96

Race n°30 - 11:15

Participant Structure N° rower
ARRIAU Benoit GOUET AC 74
AMARELO Stephane Indiv 75
SAVONA Cedric La Seyne sur Mer Av 2 84

Event sponsors