The races

World Indoor Rowing Championships

Back to the list of events

Indiv 30-39 ans Homme/Man 2000

Race n°32 - 11:45

Participant Structure N° rower
TREPKA Piotr Row&ski 1
KORMOS Bence RowElite 1 10
LONG Adrian Royal Navy 11
ST…HR Tobias Concept 2 Team Germany 12
VAIT Indrek Estonia 13
TOM Jackman Royal Air Force 14
MORTELETTE Dorian Boulogne 92 15
D'AGATA Pierre Grenoble Av 16
DELACHAUME Romain Encouragement-SESN 17
ABRANTES DE PAULA Ricardo Associa‹o AcadŽmica de Coimbra 18
OLSZOWKA Jarek League of Rowers 19
BOUSQUET Mickael Brive CSN 2
PELTIER Pierre-Jean PONT A MOUSSON SN 20
MATHIS Johnatan Dunkerque SP 21
LOORIUS Frederic GRAVELINES USA 22
VOISIN Joffrey Le frenchy coach 23
BACQUET Pierre-Nicolas Nice CN 24
STRACHAN Robert Strachan HFN 25
MOODY David Royal Navy 1 26
VINCENT Ludovic Team cfv 27
TAMIC Pierrick Perreux SN 28
LAUDE Geoffrey Dieppe CN 1 29
SKODA Hauke Concept 2 Team Germany 1 3
TAN Jeremy Pulse Lab SG 30
RONDEAU Benjamin Verdun CN 31
ROSS Lawrence RowElite 32
KERMANI Joseph France CN 2 33
ELISSALDE Mathieu PEYREHORADE CCG 34
LAVOINE Antoine Crossfit Louvre 35
SCOTT Kevin CAP Marara Tahiti 36
MASTERS Shane CWA 37
BENGTSSON Morgan Landskrona Roddklubb 38
BéS Pierre Indiv 39
GIROD Maxime LE MANS SA 4
HAMONIAU Tristan PosŽidon 40
ROY Corentin Mantes AS 41
POLLOCK Scott British Army 42
SCHWARZ Hannes Concept 2 Team Germany 1 43
MELSON Jon Indiv 44
AUBRY Florent Indiv 45
LOVY Julien ST JEAN D ILLAC JRI 46
EIDE Stian Skullerud Sport Senter 47
GUTENKUNST Erik Karl Montreal Rowing Club / Club d'aviron de MontrŽal 48
DUGGAN David Kilmacsimon Rowing Club 49
MERCIER Jean Joinville AMJ 1 5
FOURDRIN Vincent Villeneuve Av 2 50
ALM Christian Ruderverein Erlangen 51
STEELS Brett British Army 1 52
GALMICHE Florian Belfort SR 1 53
MARCHIONINI Thomas Rennes SR 54
ADAN Julien ST JEAN D ILLAC JRI 55
TROPEE Aurelien ST JEAN D ILLAC JRI 56
MICHELET Quentin Club Nautique Creusotin 57
MIRALLES Gabriel Perpignan Av 66 58
BUSSOLINO Olivier CrossFit Gravity 59
FERNANDEZ DIEZ Alberto Espa–a 6
ESPEROU Bertrand Joinville AMJ 2 60
WELCH Phil British Army 1 61
SHAHZAD Raja Aamir Islamabad Rowing Association 62
VAN ROEY Steven St Jean d Illac JRI 63
TETARD Bruno Indiv 64
SSEMAGANDA Shafiq Indiv 66
LEMOIGNE Damien Chateau Thierry Av 2 67
ALANORE Xavier Indiv 68
MANRY Damien Ferrero 1 69
BAILLEUX Arnaud Corbeil ASCE 91 7
BOULET Jean-Eudes Episod 70
IACONO Corrado MiniBase Pachino 71
BONTOUX Nicolas Indiv 72
SMYTH Alan Indiv 73
CHAVANNE Adrien Indiv 74
DREAU Tristan Ferrero 75
LESTRA Martin France CN 1 76
DAUTRESIRE Rodolphe Dieppe CN 2 77
RUTZ Olivier L’Arne Crossfit Senart 78
EYRAUD Nicolas Paris US Metro 1 79
SAVAGE Paul Royal Air Force 1 8
SOIA Pierre Villeneuve Av 1 80
M†LLER Jens-Peter Concept 2 Team Germany 1 81
G†NTHER Bruce Concept 2 Team Germany 1 82
ANDRE Stephane Chateau Thierry Av 1 83
DEVALERIOLA Julian PJP 84
WIPULANANTHARAJAH Nerubhan Paris US Metro 2 85
HART Martin Paris US Metro 3 86
SEGATTA Michele Prosport Trento Italy 87
FAUBERT Frederic Club de Musculation RŽmois 88
GREGUOR Nicolas Belfort SR 2 89
EMEDY Jean-Franois Hunebelle Musculation Clamart 1 9
VINCENT Fabien Andresy CA Confluent 90
CHAOUACHI Wahid TNV Pentathlon Moderne 91
LEITE DA SILVA AndrŽ Episod 92
BENZEGHADI Bardadi Indiv 93
PROVOST Damien Indiv 94

Event sponsors