The races

World Indoor Rowing Championships

Back to the list of events

Indiv Sénior Homme/Man 2000

Race n°39 - 14:55

Participant Structure N° rower
SENSEN Chen Chine 1 10
AL KHAFAJI Mohammed Iraq 12
GRANDSIRE Leo Boulogne 92 20
LE DREFF Beno”t LD 26
ALIX Hugo Hunebelle Musculation Clamart 46

Race n°41 - 15:25

Participant Structure N° rower
JUCHA Maxime Corbeil ASCE 91 1
MONTET Julien Bayonne Av 1 10
DEMEY Benoit Annecy CN 11
BUCHAN Cameron Yamsquad 12
COUTURIER Alban Lyon AUN 13
BOUCHERON Hugo Lyon CA 1 14
VYAZOVKIN Alexander Russian Federation 15
ANDRODIAS Matthieu Lyon CA 2 16
DELARZE Barnabe Swiss Rowing team 17
BRUNET Benoit Saint Quentin Av 18
NAUKKARINEN Joel Rowing Finn 19
COUSIN Thomas Verdun CN 4 2
VERHOEVEN Thibaut Verdun CN 1 20
TURLAN Guillaume Vichy CA 1 21
QUEMENER Hugo Saint Nazaire OS 22
PIIK Rainar Estonia 23
NOIROT Vincent Monaco SN 24
DESGRIPPES Stanislas Reims CNRR 25
ONFROY Valentin Verdun CN 3 26
ZAWOJSKI Maciej AZS AWF Warszawa 27
MATZ Vincent Sete Av 28
THOMAS Romuald Bayonne Av 2 29
QUIQUERET Bastien Boulogne 92 3
SAKURAMA Tatsuya Japan Team 30
POINTURIER Baptiste MACON SR 31
GIOUPIS Georgios Coast Rowing Team 1 32
BAHIN Lucas VILLEFRANCHE AUN 33
FINEZ Valentin ASKIP by FarProd 34
DIONS Alexandre Indiv 35
MARTIN Xavier Romans ARP 36
GEISLER Guido Concept 2 Team Germany 37
SAGON Gael Coudekerque EN 38
ANDREOLLI Alessandro Prosport Trento Italy 39
GUERINOT Alexis Lyon CA 4 4
HALEPIAN Thibault Meyzieu Av 3 40
DELAROCHELAMBERT Quentin JOINVILLE AMJ 41
PURSER Tony British Army 1 42
KATSAVRIAS Konstantinos Coast Rowing Team 43
HASSAN Ali ScullnBlades Rowing 44
REMY Thibault Meyzieu Av 1 45
MERLAND Mathieu Verdun CN 6 46
MAILLARD Jean Joinville AMJ 47
JUILLET Etienne Verdun CN 5 48
JONES Roy MAD Team IRC 49
CORMERAIS Alberic Lyon CA 3 5
HELAL Magdee Indiv 50
CHARLTON Ben British Army 51
CASS Sam Royal Navy 52
VIGNOL Nicolas Verdun CN 7 53
BAJADA Anthony Malta Rowing Association 54
RATHBONE Matt Gym Mostyn 55
HARES Robert British Army 56
ALI TAIGA Adrien UniversitŽ de MontrŽal 57
CLUZEL Arthur SN Oise 58
LADIRE Jean-Christophe A O Buc 59
TOLLET Maxence Lyon Caluire AC 6
LUCAS Scott British Army 1 60
MORUZZI Lucas TGrow 61
SEVERIN Anthony Meyzieu Av 2 62
DANIEL-LOUISY Guillaume ASCN LA FREGATE 63
ASTARIE LŽo CrossFit Atalante 64
TURLAN Thibaud Grenoble Av 2 7
BUKHARI Syed Sib Tal Haider 74
DOISY Steven Creil ENO 3 75
KANATTA Ismael Indiv 76
JULLIARD Gottfried Chateau Thierry Av 77
KROUMINSKY Robin Paris US Metro 1 78
BOUILLY Adrien Indiv 79
JONVILLE Edouard Grenoble Av 1 8
OLIVIER Simon France CN 80
SERPETTE Luc A O Buc 1 81
PENTCHEFF Nicolas Crossfit Lutce 82
SHERLOCK Michael St. Patrick's Rowing Club 83
NARBONI Diego Paris US Metro 2 84
ZEMMOURI Marouane Episod 85
ONFROY Theophile Verdun CN 2 9

Event sponsors