The races

World Indoor Rowing Championships

Back to the list of events

Indiv Sénior -23 Homme/Man 2000

Race n°37 - 13:55

Participant Structure N° rower
CORDONNIER Alexandre Marseille CA 2 1
DAVY Jordan Almayrac SN 10
VALBIRK Magnus Danish Rowing Federation 11
LE GAL Adam Troyes SN 12
BRISSON Marc Compiegne SN 2 13
VIANDIER Julien Compiegne SN 1 14
DIDRY Gatien Toul US 15
LEMMELIJN Ward PXL Rowing Team 16
CATOUL Esteban Dunkerque SP 17
ZIER Magnus Danish Rowing Federation 18
RAYET Teo Bergerac SN 1 19
COCHARD Victor Annecy CN 3 2
GIVORT Nathan Marseille CA 1 20
LENZING Emil Danish Rowing Federation 21
STENDER Nicolas Bergerac SN 2 22
YINGZHUO Liu Chine 23
HARAT Romain Nantes CA 2 24
LAUTRETTE Tristan Bayonne Av 1 25
BRISSON Liam Compiegne SN 3 26
KEEFER David Potsdamer Ruderclub Germania 27
DELABRIERE Arnaud Encouragement-SESN 28
LOEILLOT-MATTEI Martin Melun CN 2 29
CHAMORAND Louis Aix les Bains en Aviron 5 3
IZART Jean-Pierre Bayonne Av 2 30
LARCHEVEQUE Hugues Rouen CNA 1 31
LAMIRAL Yoann Aix les Bains en Aviron 3 32
GUERINOT Timothee Lyon CA 1 4
PUYBARAUD Tom Annecy CN 1 5
JEANDIDIER Teva Nancy SN 2 52
CONSTANZA Corentin Meyzieu Av 53
KALITYNSKI Adrien Lyon AUN 1 54
TURDIYEV Alisher OuzbŽkistan 55
BELLARD Jules Tours ATM 56
VICOT Maxime Aix les Bains en Aviron 2 57
RENAUD Theo Aix les Bains en Aviron 4 58
JENNEQUIN Guillaume Lyon Caluire AC 2 59
WENLEI Li Chine 1 6
TRONEL Jean Christophe Toulouse A 2 60
PULS Tom Polizei Niedersachsen 61
VANDERCOILDEN Simon Rouen CNA 2 62
GIRERD Anthony Aix les Bains en Aviron 1 63
FARLY Rody BOULOGNE 92 64
HAGUENAUER Benjamin Nancy SN 1 7
BARBELIN Raphael Mittersheim US 75
JANATI Bilal Metz SR 76
MARTY Fabien BAYONNE SN 77
LETE Hugo Rennes SR 78
PONCET Nicolas Saint Quentin Av 1 79
BOHRER Gislain Melun CN 1 8
RIQUET Corentin Saint Quentin Av 2 80
MACRE Philippe Marseille CA 3 81
BRIDIER Pierre Lyon AUN 2 82
BOISSET Brice Lyon CA 3 83
TOSTONLAMM Victor Toulouse A 1 84
DUPUIS Yann Lyon Caluire AC 1 85
DELORY Thierry Nantes CA 1 86
RAMOS Louis Lyon CA 2 87
LUDWIG Florian Lac Bleu Av 88
POHLENZ Marian RVT Trier 89
RUBIO Charlelie Saint Nazaire OS 9
NOUS Nathan Annecy CN 2 90
DREUILLET Paul Cognac YRC 91
CHEVALIER Theo Nantes CLL Av 1 92
BRUGIER-ASSASSIN Sydney Nantes CLL Av 2 93
LEMOINE Cedric Creil ENO 94
PANTAZIS Konstantinos-Foivos Coast Rowing Team 95
ROUSSEL Aubin Indiv 96

Event sponsors