The races

World Indoor Rowing Championships

Back to the list of events

Indiv 17-18 ans Homme/Man 2000

Race n°36 - 13:20

Participant Structure N° rower
ZAKHAROV Artem CYS by rowing "Burevestnik" 1
PERDIGAL Antoine Bergerac SN 3 10
CRESSON Jules Cambrai UN 11
NOTTELET-TOLLARD Mathis Joinville AMJ 12
SZYMCZAK Jan Henrik Concept 2 Team Germany 1 13
GICQUEAU Alistair Tours ATM 14
CHARLES Gregoire Bressols AC 15
EL KHOLTI Victor Perreux SN 3 16
MAMATKULOV Mekhrojbek OuzbŽkistan 17
MUISTE Leo Estonia 18
HERSCOVICI Thomas Perreux SN 2 19
CHAUVIN Thomas Perreux SN 7 2
MARQUES-VIGNERON Dorian Reims CNRR 20
MOUELLE Noam Perreux SN 1 21
VENTURA Ronnie Remo Mexico 22
MARCELOT Victor Saintes CA 23
ZUKUNFT Felix Concept 2 Team Germany 24
MERIGUET Mathias Joinville AMJ 3 25
LE CAMPION Yann Angouleme AC 2 26
GENET Antoine Perreux SN 4 27
LEFEBVRE Antoine Meulan les Mureaux Av 28
MATHIEU Emmanuel Versailles CN 29
ARQUE Samuel Lyon Caluire AC 3
MINNITI Pierre Melun CN 30
LEROUX Vincent Haute Seine SN 31
ADAMS Killian Joinville AMJ 1 32
ROCHETTE Titouan Nantes CLL Av 3 33
BERNY Erwan France CN 5 34
AMEYE Alban Meyzieu Av 3 35
FELTRIN Guillaume Bergerac SN 5 36
MARCOS Gabriel Meyzieu Av 1 37
FIACRE Leo-Paul Pont a Mousson SN 3 38
GILBERT Tobias Bergerac SN 4 39
PALSMA Cornelus Fontainebleau-Avon AN 1 4
MORLET Enzo Lagny SN 1 40
CASSAGNE Mathis Fontainebleau-Avon AN 2 41
HOANG Zadig Joinville AMJ 2 42
VIENNOT-BOURGIN Victor France CN 2 43
SCHNEGGENBURGER Valerian Perreux SN 6 44
DEBEST Baptiste Bergerac SN 1 45
STROBINO Davide Monaco SN 46
IWEINS Matheo Libourne CN 2 47
ELOUARDI Ismael Perreux SN 5 48
BIREAU Gregoire Libourne CN 1 49
PERSTENKOV Volodymyr SN Oise 1 5
LOUBEYRE Alexandre Caen Calvados SN 50
BURTIN Leo France CN 1 51
PRINCE Alexander Bergerac SN 2 52
SOULAT Simon Angouleme AC 1 53
CLAVAL Melio Enghien SN 54
EZRATTI Nicolas SN Oise 2 55
DE BLANPRE Edouard France CN 3 56
DELISSE Gabriel Lagny SN 2 57
CAMPELLO Nicolas Pont a Mousson SN 1 58
BINET Eliaz Abbeville SN 59
BARSSE Alexandre Toulouse A 2 6
VALLE Alexandre Nantes CLL Av 2 60
TURIN-PLESSIA Gabriel France CN 4 61
DEGEORGES Maugan Annecy le Vieux CS 1 62
OUAMAR Zakaria Indiv 63
MARCOS Thomas Meyzieu Av 2 64
ALOUI Pierre Angouleme AC 3 7
KASPAR Thibaut Mittersheim US 74
DIDOT Quentin Val de Seille Ch‰teau-Salins 75
LECROART Adam France CN 6 76
JACQ-BODET Awen Nantes CLL Av 4 77
DUTAL Nahuel Manosque AC 78
CHATAIGNIER Remi La Seyne sur Mer Av 2 79
KJOLBRO Brandur Faroe Island 8
FALLET-PALAMAR Valentin Meaux CN 80
BROWN Felicien Nantes CLL Av 1 81
GRAVOUEILLE Mael Nantes CLL Av 5 82
ALLEMAND Baptiste Annecy le Vieux CS 2 83
BARONI Thomas La Seyne sur Mer Av 1 85
LAUDET Antoine Val de Seille Ch‰teau-Salins 1 86
NEVILL Fergus Toulouse A 1 9

Event sponsors