The races

World Indoor Rowing Championships

Back to the list of events

Indiv 14-16 ans Femme/Woman 2000

Race n°33 - 12:35

Participant Structure N° rower
FUENTES Noelia Lyon Caluire AC 2 1
HERSCOVICI Lea Perreux SN 1 10
AUBELEAU Rose Toulouse A 2 11
GEOFFROY Camille Compiegne SN 12
REY NOUZARET Ilona Lyon Caluire AC 1 13
LAGARDE Caroline Toulouse A 1 14
OUDET Agathe Basse Seine SN 17
LECUIRE Agathe Reims CNRR 1 18
PORTIER Julie Talloires CN 19
BERNY Coline France CN 1 2
BARTEZ Charlotte Haute Seine SN 20
SELLIER Jeanne Reims CNRR 2 21
LEVESY Julie Manosque AC 1 22
DESVEAUX Alma Encouragement-SESN 1 23
BOSQUET Mya Lorient a Scorff 1 24
PEJIC Ada Butry sur Oise VOA 1 25
GOUJON Mia Nice CN 26
CASAVECCHIA Juliette Pont a Mousson SN 1 27
FOUQUET Leontine Mulhouse RC 28
LEHEUP Sydney Encouragement-SESN 2 29
PERON Hezekia Libourne CN 3
DOLINSKI Lucie Mantes AS 1 30
WANG LŽa Nantes CLL Av 1 31
TOUTOUX Ambre Le Havre SHA 32
LANGLET Isaline Corbeil ASCE 91 33
LAROCHE Tina ROANNE-LE COTEAU AV 34
DESCHASEAUX WATELET Solene Mittersheim US 7 35
LOMBARD Aimee France CN 2 36
QUENUM HŽlŽna La Passepierre Ch‰teau-Salins 1 37
JALLE Aglae Annecy le Vieux CS 2 38
CAZEAUX Eloann Lorient a Scorff 3 39
VLERICK Melissa Tours ATM 4
LECLERE Kassandra Mittersheim US 1 40
BOUTIN Charline SN Oise 41
JEN WEGERDT Agatha Nantes CLL Av 4 42
GODU Lou-Anne Rouen CNA 43
CHABOISSIER Lelia Champigny sur Marne RS 44
BERNHEIM Charlotte Annecy CN 2 45
SAWICKI Lilyrose Pont a Mousson SN 2 46
POULAIN Emma Gravelines USA 2 47
TELLO ADAM Amanda Monaco SN 48
DELBOS Liz Bergerac SN 49
MUTEAU Sacha Gravelines USA 2 5
DEGEORGES Salome Lorient a Scorff 2 50
VANDENBERGHE Clementine Mantes AS 2 51
DOUSSY Clara Villeneuve Av 1 52
PIALLEPORT Laura CASTILLON RC 53
PONCET Victoria Annecy le Vieux CS 1 54
MARQUIS Ines Nantes CLL Av 2 55
CLEMENT Romane Nantes CLL Av 5 56
VIDALLER Adele Villeneuve Av 2 57
MOUBRI Nell Melun CN 58
LE PAJOLEC Tiphaine Nantes CLL Av 3 59
DANSAULT Apoline Marignane CMS 6
MIRATON Julie Valence Av 2 60
VELLY Anais QUIMPER CA 61
PHILIBERT Sarah Annecy le Vieux CS 3 62
LUBUMA Matina Enghien SN 1 63
MEYER Rose Val de Seille Ch‰teau-Salins 64
POINAS Manon Mittersheim US 6 65
HOELLINGER Ludivine Val de Seille Ch‰teau-Salins 1 66
CHIFFLET AlizŽe Val de Seille Ch‰teau-Salins 1 67
KIM Jinwoo Manosque AC 2 68
STREIT-CHEVALIER Lili Mittersheim US 3 69
NION Romane Gravelines USA 1 7
SCHROEDER-SINGARAVELOV Anna Butry sur Oise VOA 2 70
HUSSON Emma La Passepierre Ch‰teau-Salins 71
NGUYEN ANGELOT My Linh Enghien SN 3 72
MAILLEAU Hanae Enghien SN 2 73
PIEILLER ChloŽ Butry sur Oise VOA 6 74
ECHALLIER Emy Villefranche AUN 2 75
SAVONA Emmie La Seyne sur Mer Av 76
NEROT Louanne Orleans-Olivet AC 77
GIRODON Emma Valence Av 1 78
DUVAL AliŽnor La Passepierre Ch‰teau-Salins 1 79
MONTGELARD-PANASSIE Selma Annecy CN 1 8
GILLES Lea Butry sur Oise VOA 3 80
GARCIA Carla Villefranche AUN 4 81
BOCHARD Jeanne Villefranche AUN 1 82
CANITROT Laura Villefranche AUN 3 83
NOTO Zoe Mittersheim US 2 84
ARBAUT Anna-Lou Enghien SN 4 85
SAVINI Charlotte La Passepierre Ch‰teau-Salins 86
TAHON LŽna Val de Seille Ch‰teau-Salins 1 87
RAMILLON Perrine La Passepierre Ch‰teau-Salins 88
VIEILLARD Auriane Butry sur Oise VOA 5 89
GORGUET Celine Perreux SN 2 9
OUGNOUN Jihane Mittersheim US 4 90
DELESDERRIER Capucine Mittersheim US 5 91
ATSOU-BARETH Louisa La Passepierre Ch‰teau-Salins 92
MICHEL NoŽmie La Passepierre Ch‰teau-Salins 93
HOULEY Melissa Butry sur Oise VOA 4 94
RUFFINONI Anais Mittersheim US 8 95

Event sponsors